Dekoratyviniai-tvenkiniai-alpinariumai

Dekoratyviniai tvenkiniai alpinariumai

Dekoratyviniai tvenkiniai alpinariumai yra tikras gamtos kampelis jūsų sklype.
Čia galėsite pailsėti tyloje su knyga, gerai praleisti laiką su artimaisiais ar nustebinti draugus tikru kriokliu.
Jums nebereikia keliauti toli – Alpių peizažų atmosfera visada bus su Jumis.

Daugelis keliaudami į kalnus yra matę natūralius alpinariumus. Jie susidaro natūralių uolienų lūžių vietose, kurios palaipsniui užpildomos derlingu dirvožemio sluoksniu, suteikiančiu prieglobstį augalams.

-

Pagal šių gamtos kampelių vaizdą ir panašumą grožio mylėtojai savo vietose įrengia dekoratyvinius tvenkinius alpinariumus.

Dekoratyviniai-tvenkiniai-alpinariumai

Dekoratyviniai tvenkiniai alpinariumo kūrimas

Dekoratyviniai tvenkiniai alpinariumo kūrimas pradedamas nuo  žymėjimo. Jei dekoratyvinis tvenkinys jau yra, galite nedelsdami išdėstyti jungiamąją juostą tarp pakrantės ir alpinariumo.

Tada reikės pašalinti velėną ir pabarstyti tvenkinio ir alpinariumo sujungimą vietą smėlio ir žvyro mišiniu. Jei alpinariumas pasirodys gana aukštas, su stačiais šlaitais, tuomet, norint apsisaugoti nuo griūties, reikės įkalti keletą eilių kaiščių.

Sukūrus krioklį, šlaituose klojami akmens luitai. Priekinei pusei parenkamos lygios frakcijos akmenukai. Deliojimas atliekamas taip, kad visi komponentai sukibtų ir tuo pačiu remtųsi į smėlėtą kalvos pagrindą.

Alpinariumas ir Rokariumas

Alpinariumas ir Rokariumas skiriasi vienas nuo kito tuo, kad alpinariumuose pagrindas yra augalai. Alpinariumo aukštis svyruoja nuo vieno iki trijų metrų. Nors rokariumų pagrindas yra akmenys, jo aukštis neviršija vieno metro, o augalai tik šiek tiek papildo kompoziciją. Alpinariumų statyba užima daugiau laiko nei rokariumo statyba.Tokios kompozicijos atrodo labai gražiai, jei aikštelėje šalia yra fontanas, tvenkinys ar rezervuaras.

Sveiki