ISIRENK LAISTYMO SISTEMĄ
GYVENK BE RŪPESČIŲ

Laistymo sistemos įrengimas

Vasaros metu daugelis žmonių nori turėti žalius ir sodriai žydinčius gėlynus. Tačiau tai reikalauja daug dėmesio ir laiko, ypač jei reikia laistyti rankiniu būdu. Šiuo metu yra daugybė automatinių laistymo sistemų, kurios gali padėti žmogui laistyti savo sodą be jokių didelių pastangų ir laiko sąnaudų.

Laistymo sistemos įrengimas atliekamas keliais etapais:

Automatinės laistymo sistemos įrengimas  prasideda nuo tranšėjų kasimo. Tai trunka nuo vienos iki dviejų dienų, priklausomai nuo vamzdžių ilgio. Tada iškastose tranšėjose tiesiami magistraliniai vamzdžiai, montuojami laistymo antgaliai ir vožtuvai, valdikliai ir davikliai, prijungiama valdymo ir maitinimo įranga. Po to atliekami paleidimo ir derinimo darbai, visos sistemos paleidimas ir valdymo pulto programavimas. Baigiamas automatinis laistymas, apželdinimo darbais.Tranšėjos užpylamos ir grunto sutankinimas. Kai kuriuos montavimo darbų etapus reikia nagrinėti išsamiau.

Tranšėjų kasimas

Prieš tranšėjų kasimą laistymo sistemos projekto matmenys sužymimos ant esamo sklypo, purkštukų busimos vietos pažymimos vėliavėlemis.Kasdami turime būti ypač atsargūs. Sklype galimai iš anksto nutiestos dujos, vanduo, kanalizaciją, elektros komunikacijos. Mūsų specialistai per trumpą laiką, kruopščiai ir laikydamiesi visų technologinių reikalavimų pakloja tranšėjas.

Laistymo-sistemos-irengimas-transeju-kasimas

Vamzdynų ir jungiamųjų elementų montavimas, laistymo zonų išdėstymas

Įrengiant vejos laistymo sistemas, sklypas padalinamas į laistymo zonas. Tada jau iškastose tranšėjose klojami vamzdžiai ir sujungiami jungiamosiomis movomis. Toliau seka laistymo purkštukų ir elektromagnetinių vožtuvų montavimas. Valdymo laidai tiesiami ir prijungiami prie vožtuvų. Elektomagnetiniai vožtuvai apjungiami i kolektorių, Kolektorius montuojamas į specialias dėžutes, kad būtų apsaugotas nuo mechaninių pažeidimų.

Vamzdynu-ir-jungiamuju-elementu-montavimas

Vejos automatinio laistymo sistemų reguliavimas ir programavimas

 Prieš pirmą kartą įjungus automatinį laistymą,reikia į kolektorių pajungti vandenį, vėliau praplaunama visa laistymo sistema
nuo galimu šiukšlių ir dirvožemio likučių.
vietoj akliu pakeičiami veikiančiais purkštuvais ir kiekvienas purkštuvas sureguliuojamas.
Nustatoma griežtai vertikali jo padėtis žemės lygio atžvilgiu,
o tik po to koreguojamas diapazonas ir laistymo plotas.
Patikrinę ir sureguliavę visus laistymo purkštuvus,
pradedame programuoti valdiklį.
Į sistemos programą įvedami duomenys apie kiekvienos zonos paleidimo laiką ir trukmę,
prireikus sukonfigūruojamos papildomos valdiklio funkcijos ir galimybės.
Po programavimo tikrinamas visų programų teisingas veikimas,
lietaus daviklių veikimas ir purkštuvų tikslumas.

laistymo-sistemu-reguliavimas
Sveiki